Strážnická stovka

Nultý ročník aneb pokus o zdolání 100km do limitu 24h

Start – 12.6.2020 – 19:30 Vlakové nádraží Strážnice

Trasa -  Strážnice- Velká Javořina – Strážnice

Převýšení 2469m

Účastníci pochodu:

Martin Halíček, Hynek Brydlák, Honza Ros, Vojta Tomeček, Martin Bohunský, Miroslav Pechura

Zásobovací komando:

Ondřej Joch a Frantisek Honka

Průběh:

Setkání na nádraží ve Strážnici bylo překvapením, protože jsme zjistili, že pochod bude reportován televizí TVS. Navíc jsme ani nepředpokládali, že nás půjde tolik, takže startovní počet šesti účastníků byl fajn. Pár mikro rozhovorů a start. Borci s tričkama B7 (Vojta a Martin) nasadili tempo a zmizeli zbytku už v Tvarožné Lhotě.

Náhodná zastávka ve Velké nad Veličkou s doplněním iontového nápoje (piva) do těla, byla opět příjemným překvapením. Následoval pochod ve tmě na Velkou Javořinu. Za Suchovem nás čekalo plánované „dobrodrůžo“ mimo značené cesty.  Rozježděné lesní cesty způsobené těžaři dřeva, nám krapet zkomplikovalo cestu a musela se použít GPS. Louky byly plné rosy, takže jakmile jsme se dostali na značenou cestu, došlo přezutí ponožek. Martin po antibiotikách z minulého týdne, má problém se zažíváním a často odbíhá z cesty.  Sláva! Za úsvitu jsme na nejvyšším bodu cesty.  Máváme Vojtovi a Martinovi, kteří asi po menší pauze byli z novu na cestě hřebenem.

Hynek a Mirek jsou pod těžkou krizí a chtějí to vzdát a zakončit pochod v Nové Lhotě.  U Dibrového pomníku nás očekávalo zásobovací komando Ondřej a Franta. Přezouvání ponožek, převazování a propichování puchýřů, kafé, tyčinky, voda, ibuprofen a jde se dál. Najednou obrovský náboj energie a letíme jako na začátku. Hynek je najednou jako znovuzrozený a ani Mirek to nevzdává. Doprovází nás i Ondra s Frantou.

Jsme na vlakáči ve Vrbovcích – šok! Z ničeho nic Martin oznámil, že končí a jede s Frantou domů. Rychlé loučení a doplnění tekutin do vaků a jde se dál. Pod Třemi kameny dostává krizi Honza a Mirek, na odpočívadle souká Honza do sebe Brufáč na koleno. Za Kobylou nás opouští náš zásobovač Ondra a jde dolů na Čertoryje. Honza zkouší rozejít bolestivá kolena a dává si ultimátum do Bukoviny.  Nejde to!  Mirek to chce vzdát taky, ale Hynek ho ještě přemluvil. Honza se loučí z Hynkem a Mirkem a šourá se po modré na Lučinu.

Před Mlýnkama se žene bouře Mirek to vzdává a schází k přehradě. Hynek má v sobě asi nezlomnou vůli dokončit pochod, a to se mu daří i přes to, že začala bouře.

Byla to super stovka!

Výsledky:

Vojta Tomeček  - 100km – 21h

Martin Bohunský - 100km – 21h

Hynek Brydlák - 100km – 23:15h

Miroslav Pechura  -  92km – 21:45h

Honza Ros - 82km - 20:45h

Martin Halíček – 65km - 16h

Poučení z nultého ročníku:

-          Nutno zabezpečit alespoň čtyři zásobovací stanice, kde by bylo možné třeba i přezout boty, např. když je na prd počasí.

-          Případný online řidič na odvoz odpadlíků.

-          Cesty mimo značené úseky by bylo vhodné zakomponovat za světla anebo je potřeba je náležitě dopředu označit.

-          Nějaký systém kontrolních bodů by v případě více účastníků byl taky vhodný.

-          Zdravotní dohled by taky nebyl zrovna od věci

 

Reportáž na iTVS Miroslav Pechura  ……vřelý dík!

fotoreport

Zpět