SC2021

SC 2021 – aneb cesta do Mordoru a zpět. 14.-15.5.2021

První ročník Strážnické stovky se odehrál v duchu napětí z podmáčeného terénu, způsobené dvoudenním deštěm, ale zároveň i obrovského očekávání z průběhu celé akce ze strany organizátorů.

Zřejmě deštivé počasí před akcí odradilo slabší povahy, které se v pátek nedostavily ani ke startu.

Na páteční start chůze se prezentovalo 64 účastníků a v sobotním běhu startovalo 13 běžců.

Pátek:

Odstartování závodu v 19:00 se ujala paní starostka Strážnice Mgr. Renata Smutná. Start proběhl po jednotlivcích s intervalovými odstupy po pěti vteřinách.

Počáteční tempo všech chodců bylo více než překvapivé. Občerstvovací stanice ve Velké nad Veličkou mohla uzavřít své časové okno o celou hodinu dříve, než se předpokládalo. První chodci „indiánští běžci“ byli tak rychlí, že se další občerstvovací místa musela otevírat dříve, než bylo v plánu.

Podmáčená trať si však pomalu začínala vybírat svou daň, a to jak u závodníků, tak na značení trasy.

Asi nejtěžší úsek čekal na účastníky za Javorníkem. Konkrétně morbidní přechod kopce Hradisko směrem na Novou Lhotu zničil první odpadlíky.

Takové noční blátivé peklo asi nikdo nečekal, klouzačka jak na horu, tak i dolů ubrala z tempa a sil všech stovkařů. Občerstvovací stanice v Květné se proto stala velmi vítanou oázou na trati.

Sobota:

Značení na polních a lesních cestách vzalo za své a na poslední chodce a hlavně  běžce čekala na trase těžká orientační zkouška.

Start běhu proběhl podle plánu od 6:00 po jednotlivcích s intervalovými odstupy po pěti vteřinách.

Krásné slunečné ráno nabíjelo chodce i běžce svou nekonečnou energií, bohužel ne všechny dostatečně a startovní pole začalo pomalu řídnout.

Kolem poledne se objevily místní malé bouřky a ty terén pro běžce ještě „vylepšily“. Značení cest zmizelo úplně.

První z chodců dorazil do cíle Martin Bohunský z klubu „Strážničtí grajcárci“ spíše v běžeckém čase 13:54:55. Vítězka chodců Hana Večerková z Otrokovic byla v cíli v čase 16:38:20. Vítězem běhu na 100 km se stal Michal Mázl z klubu „domov+“ v čase 10:36:40. Po dlouhém a těžkém bloudění na trase, dorazily do cíle jediné dvě odvážné běžkyně: Leona Haplová a Iva Neumannová v čase 17:56:15.

Náročnou trasu prvního ročníku SC2021 úspěšně dokončilo 50 chodců a 13 běžců, GRATULUJEME!

Závěrem velké díky:

Všem dobrovolníkům realizačního týmu i mimo něj, městu Strážnice, obcím Velká nad Veličkou a Strání-Květná, dodavateli pitného režimu PENCO s.r.o., časomíře ORGSU, Montáže Hapla s.r.o. a TJ Orel Strážnice.

Fotoreport účastníků zde

Reportáž TVS

Rozhovor "Ticho ve studiu"

Zpět