Prabos Ampato GTX

Skoro pokaždé zápasím s novýma botama díky šířce šlapky a vysokým nartem.

Pánská velikost bohužel nezačíná velikostí 38 

Je pro mne trochu challenge - těžší nákup bot díky zmíněné velikosti. Následně pak musím volit kompromis díky barvě a vizáži boty celkově.

Tyhle byli jiné. Už na první pohled jsem si je zamiloval. Boty mne zaujali GTX výbavou, odpružením, masivností podrážky, tvarem i barvou.

Prabos Ampato GTX po nazutí, noha se cítí dobře, nikde netlačí, nikde nechybí. Po ujítí pár kilometrů upravuji šněrování když si bota sedá. Vedení šňůrky je skrz kruhové kovové olemování. Šněrování má 6 párů dírek a začínají v běžné vzdálenosti od špičky boty. Tkanička je pevná a při správném sešněrování se nerozvazuje. Osobně dělám finální smyčku dvojtě.

Z počátku se bota zdá moc tuhá, ale toto zdání přestane v prvních kilometrech.

Podrážka je po rozejítí příjemně měkká. Hluboký vzorek „extra grip“ jednak dělá botu lehčí díky velkým mezerám mezi vzorkem, druhak vás nenechá na holičkách v těžkém terénu.

Odpružení šlapek a paty je na dobré úrovni. Jazyk si sedl na první dobrou.

Prabos Ampato GTX byli zakoupeny jako boty do práce (pracuji ve stavebnictví) i na mimopracovní aktivity. Boty nebyli nijak šetřeny, ošetřeny, poradily si se vším s čím přišli do styku.

Za 9 měsíců používání boty nachodily 1500 + km, při průměru 6km/den. Krásná práce, hovězinová useň i textil jako nové.

Oblasti kolem paty jsou bez žádného opotřebění i přes to že jsem si boty vzal větší pro teplejší ponožku v zimním období. Dobrá volba, zastoupily zimní městskou obuv. Zato podrážka jede do finále - 500 km a bude dohráno.

Prabos Ampato GTX - i po celém dnu na nohou v práci oceníte membránu, ve které se noha nepřehřívá. Se zimními ponožkami v kanceláři je to již trochu jinak.

Již několik let preferuji chození v botech s GTX i mimo sportovní aktivity, jako městskou botu, nebo boty do práce, Prabos Ampato GTX příjemně potěšil.

Díky skvělé práci na botě, kde bych chtěl vypichnout preciznost zpracování, ruční práci ševců se jistě oplatí dát novou podešev.

Hodnocení ****** super

Tester: Martin Halíček

Zpět