Pinguin explorer 60 - 75

Objem batohu je rozdělen do dvou hlavních komor a víka batohu Jedná se už o velký expediční batoh, určený zejména pro přechody pohoří a jiné vícedenní až dlouhodobé pobyty mimo civilizaci. Při vývoji Exploreru byl kladen důraz především na praktičnost a robustnost, proto jsou všechny jeho popruhy opatřeny masivními odolnými sponami Duraflex X-Lite Easy Access, jež zaručují dlouhou životnost, spolehlivost a pohodlnou manipulaci i v rukavicích.

Ve spodní části se nachází poutka na trekkingové hole nebo cepíny. Vstup do spodní komory je osazen dvěma podpůrnými popruhy se sponami. Na bocích se nachází strečové kapsy, v nichž je uložen stahovací popruh k bedernímu pásu. Nad nimi se nachází vertikální lamelové kapsy, ty jsou mimo hlavní komoru, díky čemuž ušetříme více místa. Vedle těchto kapes se nachází boční vstupy do hlavní komory, které kříží dva popruhy se sponami pro stažení batohu, podporu zipům nebo pro uchycení dalšího nákladu.

Na jejich koncích se na přední části batohu nachází čtyři průchodky pro uchycení dalších popruhů. Na přední části batohuse nachází pavučina z pruženky a nad ní poutko, které usnadňuje manipulaci.

Ve vrchní části se pak nachází víko batohu, na jehož vrcholu se nachází čtyři další průchodky, v zadní části je umístěna velká kapsa na vybavení. Pod ní se nachází pláštěnka na batoh, která lze odepnout. Spodní část víka je opatřena kapsou sloužící na ploché části vybavení. Ústí horní komory je vybaveno dvěma tkanicemi s brzdami a vede přes ně popruh se sponou určený na horolezecké lano. Uvnitř se pak nachází kapsa na hydrovak a tři duralové vyjímatelné zádové výztuže.

Hmotnost 2,25Kg Nosnost 30kg

Jak se říká za málo peněz hodně muziky! Poměr cena výkon je opravdu neuvěřitelný a i vsoučasnosti bych řekl pro některé značky i cenově nedostižný!  Navíc mě bylo potěchou zjistit, že se jedná o českého výrobce (sic se teda už převážná většina věcí vyrábí v Asii).

Batoh má vše co má opravdu mít a je vyladěný snad na všechny aktivity co si člověk může představit. Navíc i přes svou robustnost má opravdu snesitelnou váhu. Nechybí nastavení zádového systému a popruhů dle postavy ani prostor pro hydrovak, který jsem se ze strachu o věci stále netroufl otestovat ;-)

Batoh explorer 60l intenzivně používám už víc jak 10let  a pro velkou spokojenost jsem mu pořídil  v bazaru 75l brášku na zimní dlouhé treky mimo civilizaci. Za tu dobu užívání jediné co sešlo časem jsou gumy v poutkách na cepín a v pavouku - což je dnes oprava za pár kaček, takže bágl hodnotím jako nesmrtelnou věc!

Jediná drobnost co mi u starého Pinguinu chybí je píšťalka na prsáku což už v nových řadách výrobce doplnil, takže dál už není co vytknout, jen zbalit a tradá ven!

Hodnocení ****** super

Tester: Honza Ros 

Mám ho furt nahrbu ;-)

 

 

 

Zpět