Pálava - Martinka

Hned první týden po otevření lezeckých cest jsme vyrazili ve složení Ondra, Kien, Honza, lehce obkouknout terén a osahat si první letošní vápenec. Pod Martinkou jsme měli sraz s Honzou Belásem, který nám u Kozla slíbil, že nás provede po zdejších cestách.

Pro začátek 3 a 4 na příjemné rozlezení pod špuntem. A pak následovalo předlouhé Kienovo snažení hrany plotny „Prvnička“ s obtížností 6. Honza Belás to už nevydržel a natáhnul celou cestu, a to ještě nevěděl, že se ji bude muset i odcvakat, protože se nikomu z nás nepodařilo přelézt ani první dva kroky :-D
Na konec nám předvedl krásně vylezenou 8+ a po rozloučení jsme mohli už jen přemýšlet, že se hold musí ještě hódně máknout ;-)


14dní na to jsme se vypravili na místo znovu, tentokrát ve složení Honza, Václav a Ondra. Plán byl jasný, vyzkoušet vícedélku v jištění ve trojce. Nástup na narovnaný střed 4, traverz do jeskyňky G z ní traverzem přes koně až ke štandu M a odtud „Karolkovým koutem“ 5- až na vrchol. Cesta s jištěním ve trojce nám zabrala šíleně moc času, každopádně zkušenost s jištěním byla velice výživná.

foto+video zde https://drive.google.com/drive/folders/1WmydE9hU-jM31QPpGkVvEp82zAnf-1bW?usp=sharing

Zpět