Ledopády Vysoké Tatry

Václav a Ondra si vyjeli do Vysokých Tater na kurz Ledolezení. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo. Po příjezdu do Starého Smokovca jsme se vydali v počtu 8 lidí přes Hrebienok na Bilíkovu chatu. Po krátkém přebalení a posilnění jsme vyrazili na první ledy do Studené doliny pod Slavkovský štít. Asi po hodince jsme byli na místě zvaném „Malé zahrádky“ kde jsme si vylezli krásné, asi 15-18m ledové cesty. Zpět k chatě, večeře, pivo, slivovice, spánek. 

Další den a další nádherný výstup Studenou dolinou, nádherným zasněženým žlabem k ledopádu  s názvem široký jinak také závějový. Náš zkušený průvodce Adam zajistil nádherné cesty vysoké až 30m. Po celodenním lezení, výstupem a sestupem žlabem zpět na Bilíkovu chatu. Cestou jsme neopomenuly zamířit na velký vodopád a Rainerovu útulňu, která je nejstarší v Tatrách. Pivo, večeře, slivovice,  borovička a spánek.

Další den a další nástup pod Slavkovský štít k ledopádu zahrádky, ale bohužel krásné počasí celý víkend a plusové teploty udělaly z ledopádu spíše vodopád a po začátku výstupu, asi po 15m cesty, jsme uznali, že to nemá smysl a museli dolů.

………….. nevadí, tento ledopád si vylezeme příště ;-)

 Mapa: https://mapy.cz/turisticka?x=20.2142268&y=49.1701200&z=15&source=osm&id=136315126

Fotoreport: https://drive.google.com/drive/folders/16q1nJ0CJbrzWWjnUDZgCRF6_Umpp4X2B?usp=sharing

Zpět