La sportiva nepal evo gtx

Technické boty typu "D" Nepal  EVO GTX od společnosti La sportiva jsou ideální volbou pro výstup do vyšších nadmořských výšek a pro pohyb na ledu. Izolační stélka Ibi-Thermo zajišťuje tepelný komfort a odjímatelný jazyk EZ FLEX umožňuje maximální přizpůsobení individualitě každé nohy. Boty jsou navíc voděodolné, kompatibilní s automatickými mačkami, dobře přilnou k povrchu díky Vibramu, nabízí nízkou hmotnost a speciálně tvarovaná podešev garantuje pohodlný došlap. Hmotnost páru 2060g

Tak jestli si chce někdo pořídit boty co ho přežijou, tak jsou to tyto!

Jak název napovídá jsou botky určené opravdu do extrémních podmínek kde ledový podklad je naprostou samozřejmostí. Automatické mačky drží jakoby byly součástí boty a tudíž se v nich cíti člověk naprosto jistě na každém kroku. Vibram podrážka s lezeckou špičkou umožňuje zvládnout bez problémů lezení na skále.  Boty si ale v našich podmínkách člověk moc neužije maximálně tak na lezení na ledopádech což bývá v posledních letech spíš ojedinělá věc. Treky s dlouhou nástupovkou jsou v létě holé utrpení, membrána cca od +10°C nestíhá a pomalu a jistě se ti pěkně vaří noha. Sestup je téměř srovnatelný jako pochod v lyžákách takže opravdový nářez. Po Grossglockneru si na další akce beru boty na hrb a jdu v trailovkách! Vázání jak je u La sportivy zvykem je naprosto geniální a díky zámkům v nártní části botu krásně zafixuješ na nohu a zároveň nestratí boty svou pohybovou schopnost v kotníku.  Boty mi nikdy neprotekly spíš sem je vždy zapařil takže zdánlivě to vypadalo že protekly :-)

Daň za extrém: delší sestupy mimo sníh a led jsou značně namáhavé, k nástupu se boty fakt pronesou 1kg na každé noze jde opravdu cítit ve stehnách.

Testováno:  Triglav,  Zimní přechod  Malé Fatry, Grossglockner, Bivacco Rossi e Volante, Lagginhorn

Hodnocení ****** super

Tester: Honza Ros

Zpět