La Sportiva Boulder X Mid

 

Super volba na ferraty

Geniální vázání, které je vedeno přes patu. Po utažení drží bota jako kdyby byla součástí nohy odjakživa. Navíc díky druhu vázání úplně od špičky, sedne na jakýkoli tvar nohy. Gumová obsázka, lzezecká špička, GTX membrána, sešitý jazyk, částečná ochrana kotníku bez omezení pohybu. Podrážka měká krásně drží na šutru i na kramlích i za mokra! Vyztužená klenba pro nášlap na žebřík bez nepříjemného promačknutí. Odpružené paty tlumí suprově nepříjemné sestupy. 

Jsou poměrně "teplé" takže na léto určitě jen na přezutí a nebo vyšší nadmořská výška. Jaro, podzim, zima na pohodu - mebrána stíhá.

Vyhodnotil bych boulder x mid, jako ideální obuv na ferratu, v jakémkoli počasí, zatažením šněrování dosáhnete skvělý cit a jistotu na nášlapu, botu jen tak nesundáte i když zavadíte přes kramli, po slezení pouze povolíte šněrování a pohodlí na běžnou chúzi je zpět. Ovšem chůze po asfaltu, vlétě bude asi hodně opotřebovávat měkou gumu, ale na toto hodnocení je ještě brzo ;-)

GTX membrána vydrží v dešti asi tak 2-3hodiny pak už stejně teče voda přes nohy dovnitř. Každopádně kůže se celkem za mokra natáhne, takže je potřeba boty převázat.

cena těchto bot se mi zdá mírně předražená - asi za patent šněrování ;-)

Boty jsem zkusil i na přechodu Orlických hor (35km), a musím jasně zhodnotit, že na tůry tohoto typu, to rozhodně vhodná obuv není. Neustále se mě dostával bordel z cesty do bot, navíc tlumení na delší trek je taky nedostatečné. Takže každá bota je hold na něco jiného ;-)

Testováno na Prisojniku, přístupovky ke skalám, Orlické hory, Přechod Poľany

Hodnocení ****** super

Tester: Honza Ros

Zpět