HOKA ONE ONE SPEEDGOAT 4

 

Trailové botky na pořádné porce km

Bude testováno: trénink na SC2021,

Vlastnosti:

- Profil podrážky: oblouk chodidla: drop 4 mm, špička: 28 mm, pata: 32 mm
- Síťovaná vnější konstrukce pro maximální prodyšnost
- 3D zesílená vnější TPU vrstva ve špičce a přes kotník pro stabilitu a ochranu nohy
- Tenký PU jazyk se strategickými výřezy pro vylepšenou prodyšnost
- Nadrozměrná mezipodešev EVA pro komfortní odpružení
- Vibram® Megagrip podrážka s 5 mm vzorkem poskytuje skvělou přilnavost
- Vícesměrné výstupky pro nejvyšší přilnavost v různých terénech
- Váha boty je 312 g

Hodnocení první test:

Na první dotek se zdá velice robustní a né moc ohebná botka, každopádně opak je pravdou! Hned jak je zatížím svou vahou tak tento dojem zmizí.

Při rychlé chůzi a seběhu přes patu cítím opravdovou úlevu v odpružení, které jsem si ještě nikdy nemohl takto vychutnat. Ve spoustě recenzích tvrdí, že se strácí pocit kontaktu z terénem, ale já ten pocit teda rozhodně nemám. Pří běhu přes špičku terén cítíte úplně v pohodě, pocit běháni na pružinách nebo matraci to rozhodně není. 

Podrážka krásně drží i na mokré silnici a nějaké to bahínko HOKA v poho zvládne, samozřejmě na nějaký extrémní promočený rozbahněný terén to asi nebude. Každopádně bahno se celkem rychle vyklepe při běhu na silnici, teda pokud nepoběžíš v keramickém jílu ;-)

Můj vysoký nárt s botou nemá sebemenší problém, bota na noze krásně drží, systém vázání a konstrukce kolem nártu funguje perfektně. 

V přední části boty je spousta místa, tak že se vůbec nebojím, když mi po větší porci km nateče noha, že by mě někde botka tlačila.

Jazyk je parádně vychytaný není žádná šance, aby se zatoulal na bok boty, což je bomba. 

Proběhl jsem pár kalužkama a i bez GTX botky něco vydrží a zároveň je prodyšnost parádní.

Asi jednu jedinou vítku bych měl k chybějící vrchní ochraně palce, sic je tam silikonová obsázka, ale ta zatím u mě moc důvěry nebudí - uvidíme časem jesli bude dostačující (budu si muset častěji stříhat nehty ;-)

"Zimní" výběh mezi svátky - bota skvěle drží na terénu "trávo-bahno"

Samozřejmě musím podotknout, že bota podle mě není určena pro nějaké rychlíky (pod 4:00/km), při sprintu jde celkem i cítit ztráta kinetické energie způsobené tlumením.

Ve sněhu drží jako by byla pro sníh bota stvořená!

Tak po čtyřech letech vysení na hrazdě, posilování zad s výhřezem plotének v bederní páteři, musím opravdu říct, že pokud má někdo sebemenší problémy s vyhřezlými plotékami,  HOKA je ta správná volba pro odtlumení pontencionálně bolestivých otřesů - jsem nadšen!

Po 500km :

Mé obavy s nedostatečné ochrany palce vyplnily a musím teda stáhnout jednu hvězdu z dokonalosti :-/ sice to není durch, silikonový lem to stále drží, ale vzhled teda žádná sláva - tady má hoka ještě rezervu a měla by počítat u trailových bot že se opravdu často běhá i zkopce kde špička boty opravdu dostane zabrat ;-). Komu prostě nehty rostou z palců vzhůru v tomto případě nepomůže ani jejich střihání. Jinak se objevily drobná odchlípnutí silokonové obsázky u nejvíc namáhavých míst - ale na celkovou funkci boty to vliv nemá. Podrážka je téměř jak nová, ta opravdu něco snese!

Test SC2021 nazuty na posledních 55km ze 100km trati, s botama mám super jistotu pohybu v bahně, ale obsázka a lem tkaniček na levé botě se dramaticky odlepil - jde se reklamovat! 

 

Hodnocení ***** super

Naběháno/nachozeno do reklamace - 600km

Tester: Honza Ros

Zpět