HOKA ONE ONE SPEEDGOAT 2 MID WP

HOKA ONE ONE SPEEDGOAT 2 MID WP

 

Trailové botky na pořádné porce km

Testováno: Lazová stovka 2022,

Vlastnosti:

- Profil podrážky: oblouk chodidla: drop 4 mm, špička: 28 mm, pata: 32 mm
- Vodotěsná membrána SKYSHELL ™
- 3D zesílená vnější TPU vrstva ve špičce a přes kotník pro stabilitu a ochranu nohy
- Nadrozměrná mezipodešev EVA pro komfortní odpružení
- Vibram® Megagrip podrážka s 5 mm vzorkem poskytuje skvělou přilnavost
- Vícesměrné výstupky pro nejvyšší přilnavost v různých terénech
- Váha boty je 358 g

Hodnocení první test:

Jsou to jako takvé ségry HOKA SPEEDGOAT 4 s bonusem.

Na první dotek se zdá velice robustní a né moc ohebná botka, každopádně opak je pravdou! Hned jak je zatížím svou vahou tak tento dojem zmizí.

Při rychlé chůzi a seběhu přes patu cítím opravdovou úlevu v odpružení, které jsem si ještě nikdy nemohl takto vychutnat. Ve spoustě recenzích tvrdí, že se strácí pocit kontaktu z terénem, ale já ten pocit teda rozhodně nemám. Pří běhu přes špičku terén cítíte úplně v pohodě, pocit běháni na pružinách nebo matraci to rozhodně není. 

Podrážka krásně drží i na mokré silnici a nějaké to bahínko HOKA v poho zvládne, samozřejmě na nějaký extrémní promočený rozbahněný terén to asi nebude. Každopádně bahno se celkem rychle vyklepe při běhu na silnici, teda pokud nepoběžíš v keramickém jílu ;-)

Můj vysoký nárt s botou nemá sebemenší problém, bota na noze krásně drží, systém vázání a konstrukce kolem nártu funguje perfektně. Jen díky tomu že je bota trochu vyšší, musím řádně povolit tkaničky abych s do boty dostal dovnitř i ven. Lem kolem kotníku je příjemě měký a krásně chrání kotník.

Pocit z ochrany kotníku: Při běhu jsem se bál že mi bude kotníková bota výrazně vadit, ale není to žádná hrůza. Každopádně na delší běhy nad 25km to podle mě poznat půjde. Rozhodně je potřeba při vázání boty využít správným způsobem horní dírky pro tkaničky, aby pata držela tam kde má a zároveň, aby tkaničky netlačily v ohybu u kotníku!

V přední části boty je spousta místa, tak že se vůbec nebojím, když mi po větší porci km nateče noha, že by mě někde botka tlačila.

Proběhl jsem 15km v dešti sněhu a mokré louce,  WP membrána odolala až do doby rozbředlého sněhu na louce, kdy se sníh dostal až ke kotníku kde membrána končí.  Samozřejmě problém je, že jakmile se do této boty dostane voda tak se hned tak nedostane ven a doma probíhalo dlouhé sušení pomocí novin. 

WP membrána se mi zdá více funkční jak GTX, k zapaření nohy prozatím v zimě nedošlo.

Samozřejmě musím podotknout, že bota podle mě není určena pro nějaké rychlíky (pod 4:00/km), při sprintu jde celkem i cítit ztráta kinetické energie způsobené tlumením.

Ve sněhu drží jako by byla pro sníh bota stvořená!

Oproti své ségře SPEEDGOAT 4 je svršek více chráněn, takže se není třeba bát poškození, když je třeba použít řetízkové nesmeky.

Závěr: 

Super botky na delší a vícedenní treky a běhání v tajícím mokrém sněhu a podzimním hnusu. Prostě super do mokrého počasí - rosa v trávě nemá šanci ;-)

Membrána ovšem stíhá u běhu tak do 15°C pak už se začne noha přehřívat a vařit ve svém vlastním potu

Po pár těžších trailech se botky krapet rozešmajdaly, tak že stratili svou stabilitu. Navíc se mi zdá že jsem patu krapet pro šláp takže drop bude už 0. Podrážka hold na asfaltu taky děsně utrpěla, ale každopádně stále je používám jako odpočinkovou papučkovou obuv, nicméně čekal jsem větší výdrž!!!

Hodnocení ***** super

Naběháno/nachozeno prozatím - 620km

Nejdelší vzdálenost v kuse - 45km

Tester: Honza Ros

Zpět