Hoka One One Bondi 7

 

Nedílnou součástí fyzické přípravy je běh, a to i na silnici protože cyklostezek s tímto povrchem stále přibývá :-(. Proto přidávám jedny extra tlumící, objemové, běžecké boty, které trhají asfalt ze země ;-)

Popis:

Nejvíce odtlumená silniční bota v nabídce Hoka One One. Dokonalý tlumící efekt EVA podešve pro maximální komfort. Bondi 7 není rychlá bota pro maximální rychlost, za to nabídne dokonalé tlumení např. pro unavené nohy po závodě nebo při regeneračním běhu. Skvělý bude i pro těžší běžce, kteří hledají optimální tlumení. Přepracovaný svršek pro maximální prodyšnost. Nový límec kolem kotníku z paměťové pěny ochrání achilovku a zvyšuje komfort při běhu. 

  • - svršek z odolné síťoviny nabízí pohodlí, lehkost a skvělou prodyšnost
  • - límec z paměťové pěny pro pohodlný fit kolem kotníku
  • - TPU části na špičce a patě poskytují zvýšenou odolnost
  • - Meta-Rocker nabízí hladký běh
  • - plná komprese EVA mezipodešve s dílny HOKA ONE ONE® pro maximální tlumení
  • Drop 4mm
  • hmotnost 303g
  • Tlumení pod patou 33mm pod špičkou 29mm

Na svůj robustní vzhled jsou botky opravdu lehoučké, opět jak je u hoky s extra tlumením zvykem, bota nevykazuje moc velkou pružnost do té doby, než ji zatížím svou vahou.

Hned na poprvé jsem marně hledal vychytávku z řady hoka one one speadgoat jazyk je tu ale všitý standartně a na místě ho mají udržet jak za starých časů jen provleky tkaniček - no tak snad to bude fungovat...

Můj vysoký nárt s botou nemá sebemenší problém, bota na noze krásně drží, systém vázání a konstrukce kolem nártu funguje perfektně. 

U bondovek se nezapomělo ani na ochranu palců, ikdyž jen TPU minimalistickou strukturou. 

1. test 1/2 maraton:

Oproti speadgoat se mi zdají malinko tvrdší, ale to je možná dojem z naprostých funglovek. Jazyk se v botě nepohl ani o milimetr. Patu s achylovkou krásně a bezbolestně drží paměťová pěna. 1/2 maraton byl podle mě asi maximum co by na poprvé nohy v botách zvládli, poslední kiláky jsem měl klasický pocit z nových neprošláplých bot (hlavně v oblasti palců) , ale jsem si jistý, že brzy vymizí ;-)  Podrážka na asfaltu drží naprosto luxusně a jistota v nášlapech je 100%!

Stále se nemůžu zbavit pocitu, že speadgoat tlumí víc. Je možné, že botka v zimě trochu tuhne a potřebuje zřejmě teplejší povrch, ale tlumení je proti speadgoat  zatím cca o 10% horší (max 10°C).

Prostor v přední části se mi zdá o malinko užší, většinou to pociťuju kolem dvacátého kiláku, když už noha trochu nateče. Tento pocit se po čase (500km) vytratil jak se botky rozběhali ;-)

Asi nejzávažnější problém bych viděl u  paměťové pěny kolem achilovky, myšlenka byla asi dobrá, ale u delších běhů nad 20km se mi občas stane, že se obal lemu pěny přehne a půchýř na sebe nedá dlouho čekat. Ja docela možné, že to způsobuje nasátí potu do paměťové pěn - bota se pak celkem dlouho suší.

Objemovka k pohledání ;-)

Stav po 1100km:

......a ještě pár set km vydrží!

Naběháno/nachozeno prozatím - 1167km - reklamace prasknutí lemu obsázky svršku v ohybu boty - úspěšná - jde se objednávat další řada ;-)

Nejdelší vzdálenost v kuse - 45km

Hodnocení ****** super

Tester: Honza Ros

Zpět