HOKA ARAHI 6

LEHKÁ. STABILNÍ. SILNIČNÍ

Překvapivě lehká stabilizační bota Arahi 6, využívající stejný stabilizační systém J-Frame™ jako její předchůdce, se vrací. Pyšní se zdánlivě protichůdnou kombinací maximálního polstrování a minimální hmotnosti; vylepšená patní část a prodyšný svršek ze síťoviny.

Pozoruhodně lehký a výjimečně pohodlný model Arahi 6 je dynamická bota s podporou chodila pro všechny typy běžců. Jedná  se o pozoruhodně lehkou a měkkou botu navrženou tak, aby podporovala stabilitu a bojovala tak proti nadměrné pronaci, aniž by byla moc těžká, či tuhá.

  • Lehčí svršek je navržen tak, aby poskytoval stejnou stabilitu jako předchozí verze, ale v celkově lehčím provedení;
  • Plyšový jazyk přidává celé botě na příjemném pohodlí;
  • Meta-Rocker pro úpřirozený běh
  • EVA J-Frame ™ mezipodešev s dílny HOKA® pro maximální tlumení
  • Intutivní podpora paty se střihem optimalizovaným pro achilovky
  • technologie J-Frame ™ poskytuje stabilní podporu bez použití dalších tuhých materiálů pod klenbou
  • hmotnost 264g
  • drop 5 mm - tlumení 29 mm pod patou a 24 mm pod špičkou

Objemovka za reklamované hoka bondi7

První pozitivní vjem na mě udělal všitý jazyk, který se na noze prostě nehne což mě u hoka bondi7 velice chybělo. Další vychytávkou jsou dva plastové "lemy" kolem dírek, které zdárně pomáhají udržet stabilitu šněrování. Velice jsem se těšil na vychytávku u paty "elfí ucho" . Bota sedne na nohu jak ulitá a hned po obutí jde cítit, že v přední šásti je dostatek místa pro nateklou nohu. Élfí ucho krásně a nenásilně lemuje achilovku. Tlumení oproti bondi7 je sice o 5mm menší, ale výsledný pocit z tlumení je naprosto totožný néli lepší.  Navíc po prvních kilometrech bych soudil, že se kinetická energie tak nestrácí, jak bývá u extra tlumených bot od hoky zvykem.

První test: 

Neumanovka (běh na 50-100km asfalt) - Během prvních 30km naprostá spokojenost, a to jak s tlumením tak z celkovou koncepcí boty. Cca po 42km cítím lehce tlak pod kotníkem levé nohy (nacházi se tam spoj elfího ucha a polstrovaného lemu kolem kotníku), přezouvám a zjišťuji, že se mi tam udělal malý puchýř. Každopádně bych neházel flintu do žita, přecejenom to byly první km v těchto botách a jsem přesvědčen, že se ještě vyšlápnou ;-)

Zakoupeno: 5.1.2023

Naběháno/nachozeno prozatím - 395km

Nejdelší vzdálenost v kuse - 48km

Hodnocení ****** super

Tester: Honza Ros

 

Zpět