Garmin fenix 6X PRO Solar

Hodinky fēnix 6X Pro Solar jsou prvním modelem, který využívá solární napájení. Displej o velikosti 1,4″ pod sklíčkem Power Glass™ využívá sluneční energii pro prodloužení životnosti baterie při outdoorových dobrodružstvích.

Po letech používání smart hodinek samsung wath mě došla trpělivost! Jsou to prostě budíky do města a ne do přírody. Při teplotě -10°C je baterie v háji do hodiny, o kvalitě barometru a výškoměru ani nemluvě. Poslední kapkou byl výšlap na Prisojnik po kalibraci na počátku cesty mi výškoměr z hruba v půlce výstupu ukázal o 100m míň jak na začátku, barometr ve výšce 2300m v klidu ukazoval 998 a přitom chcalo jako prase! Tákže dost! ;-)

1. těžší test

Zimní přechod Velké Fatry

Musím uznat, že díky fénixům jsme mohli jít po trase, protože značky byly kompletně zaváté sněhem. Mapa je super vidět, cíl nalézám během chvilky a v průběhu chúze zapínám navigaci. Maličko húř se pracuje s posunem mapy a zoomem, ale časem si zvykám. Alarm na bouřku seděl jak prdel na hrnec asi do hodiny po té to začalo. V noci ve vánici a větru kolem 50km/h, teplota vzduchu  -8°C a sněhu místy přes 2m jsme šli na sněžnicích 8km úsek téměř 8hodin! Hodinky byly vystaveny po celou dobu venkovním vlivům, a jejich teplota spadla až na 0°C. Spuštěný monitoring chůze + cca5h navigace v kuse sežralo v těchto podmínkách sice 40%baterie, ale úspěšně nás dovedli do cíle.  Výškoměr funguje s odchylkou max 1m. Barometr se dá naprosto věřit. Následující dny nebyly zdaleka tak extrémní a baterie vydržela zbylých 5dní se všemi monitorovacími funkcemi až domů kde jsem připojil s hodnotou 13% do sítě. Sluníčko zvládlo dobít cca 1%/h což jsem čekal mnohem horší.

2. běžecký test

Oproti Samsungu si v klidu můžu užít půlmaraton s monitoringem, navigací a muzikou zároveň a za dvě hodinky používání to sebere pouhých 11%.

Navigace pípne a zavrní cca 20-30m před změnou směru a v místě změny ještě jednou - uplná bomba!

Baterie:

Zatím bych řekl že na týdenní expedici s drobným spořením funkcí musí vydžet i když slunko svítit nebude ;-)

3. Větší test - Lazová 100km - Spuštěná navigace trasy po celou dobu (22h11m) + Ultra run - sežralo to cca 70% baterie v plném režimu což bylo sice mírné sklamání, ale alespoň mě to donutilo prozkoumat nastevení režimu napájení.

4. test Bivacco Rossi - Nastavený režim napájení na výdrž +72h  staelit GPS+galileo Baterie vydržela opradu celý trek 6dní. Záznam trasy od určité výšky nebyl moc přesný (hlavně nadmořská výška lítala až o 80m) zkusím příště kobinaci s glonas. Navigace ovšem klapala perfektně, takže ani v mlze bych se nebál projít cestou zpět. Záznamy v hodinách 1. den 7,5h 2.den 8,5h 3.den 4h 4. den 5h 5. den 7h

5. test Matterhorn - přepnutý satelit na GPS+glonas. Výdrž baterie opět celý trek. Záznam výstupů s hlediska polohopisu byl ok ovšem nadmořská výška opět trochu mimo , a to i přes kalibraci.. Jediné pozitivní s ohledem na aktuální výšku byl fakt, že vrchol byl vždy blíž než ukazovali hodinky :-) Záznamy a navigace v hodinách 1. den 3,5h 2.den 8,5h 3.den 5h 4. den 9h

Tester: Honza Ros

Zpět