DRAGON JACKET MEN

DRAGON JACKET MEN

 

Nová technická izolační vrstva s kapucí od firmy Direct Alpine. Bunda pro všechny druhy sportů, lyžování, alpinismus nebo horské výstupy. Vnitřní strukturu materiálu Technostretch® tvoří čtverečky, které zajistí příjemnou teplotu a zároveň odvádí přebytečnou vlhkost. Raglánový střih rukávů umožní maximální rozsah pohybu paží, a navíc jsou dostatečně dlouhé pro překrytí zápěstí při vysokém zvednutí paží.

  • 4-směrný strečový materiál
  • přiléhavá kapuce s elastickým lemem
  • tvarované rukávy s elastickým lemem
  • prodloužený zadní díl
  • boční a náprsní kapsa na zip

Tak lehkou a zároveň extrémě funkční zateplovací vrstvu jsem ještě nikdy na sobě neměl. Velikost XXL má něco málo přes 300g! První test byl na kozlovi, na lezení jsem ji sic neměl protože bylo asi 17°C ale rukávy jsou dostatečně dlouhé a gumové zakončení okraje rukáv krásně drží i když opravdu hodně zvedáš ruce. Střih je jako vždy u Direct Alpin velice anatomický (takže mě nutí neustále držet tělo v kondici, abych v ní navypadal jako buřt ;-) Na zádech je protažená obloučkem až na kříže, kapuce je u větších velikostí dle mého zbytečně  maličko zvětšená - takže není úplně elastiská, ale když si plácneš blembák na hlavu tak se ani nehne ;-) Dvě minimalistické kapsy naprosto vyhovující.

Kolem 12-15°C jsem se jen v ní a merino triku pod, cítil komfortně i bez pohybu.

Myslím, že to bude ideální "druhá" funkční vrstva, odvod vlhkosti je díky materíálu grid fleece naprosto komfortní. Jen jsem zvědav jakou bude mít mikina životnost, protože přes mřížku grid fleece jde opravdu vidět.

Tvrdá zkouška na treku polem nepolem, počasí sychravo 3-10°C. Pěkné tempíčko do kopce a mikina na merino triku, pod GTX bundou, opravdu předvedla co umí, odvod vlhkosti je opravdu skvělý! Navíc velice rychle schne, takže stačilo na konci treku hodit na sebe suché merino triko, mikynu na to a za pár minut bylo sucho. Izolace mikiny pod GTX dle mého obstojí při běžné (pomalejší) chůzi tak do 0°C do mrazu je už nutné zateplit další vrsvtou, při běhu zvládá zateplit (ve složení merino triko, dragon, GTX bunda) až do -12°C

Při běhu stačí, thermo, merino a dragon do +2°C, ale proti větru bohužel nefunguje, takže při větru merino+dragon+větrovka cyclone  z přehledem zvládne i pod -10°C ;-)

Asi jediná nevýhoda je, že tento materiál po nějakém čase umí potem zasmrádnout - hold není to merino ;-) 

Doporučení:

Pozor na velikost!  běžně mám XL, ale tuhle mikinu jsem musel pořídit XXL (nebylo to kvůli pupku, ale hrudníku ;-) takže prvně vyzkoušet v obchodě! Ideální výběr pro lidi co se při aktivitách trochu víc zapotí!

Testováno: Zimní běhy, všechny treky, Grossglockner, Matterhorn

Hodnocení ****** super

Tester: Honza Ros

Zpět