Asics Trabuco Max

 

Recenze uvádí že jsou to Hoka one one speedgoat Killer

No  tak hned po prvních kilometrech musím říct, že recenze jsou trochu přemrštěné. Parametry této botky jsou dle mého názoru úplně jinde jak u Hoky. První a nejdůležitější rozdíl vidím v tlumení, to má prostě do speedgoatu daleko.

Každopádně bych botu hodnotil jako zdařilou trailovku na delší běhy. Jsem velice zvědav jak dlouho vydrží silikonová obsázka boty. První pocit z vázání byl takový vachrlatý, ale jak se pata dostala na správné místo bota seděla naprosto perfektně. rychlovázání zkouším poprvé a zatím jsem spokojen, pěkně ho schovám do kapsy jazyka a nikde nic neplandá, což je v terénu rozhodně výhoda. Úchyt na návleky jsou super, ale prozatím asic své návleky nedal k dispozici a nejsou tu k sehnání, takže nezbývá než čekat. - zkusil jsem gaitery od altry, ale není to uplný ideál, sice je tam nakonec upnu. ale sucháč na patě je našitý opačně jak u altry takže musím na patě návlek přetočit.

Pocit z běhu: v terénu i na silnici perfektní trakce. Při běhu cítím že v botách nestrácím sebemenší energii. Mezipodešev FlyteFoam je vysoká 28mm zaručuje vysoký návrat energie při každém dopadu. Oproti speedgoat bych řekl, že je bota více rychlostní a tlumením tak nepohlcuje dynamiku při odrazu. Moje vyhřezlé poténky ale hlásí, že delší běh jak 40km s něma asi nedají ;-)

Používám na intervalové a rychlejší tempové běhy.

Jednu slabinu jsem ale přecejenom našel. U vázání u poslední dírky, jazyk ,asi díky mému vyššímu nártu, nepřekryje šňůrku a ta pomalu, ale jistě dře do nohy takže nějaké dlouhé asi běhy nepřipadají v úvahu :-(

Extrémní test: Na Lazové stovce jsem botky vzal projistotu na dropbag na 42km a díky tomu, že bylo vedro a membrána u Speedgoat 2 MID WP už nestíhala, nazul jsem je na zbytek trasy. Musím říct, že jsem byl překvapený, že jsem to vnich vydržel. Každopádně bolístka u kotníků z nich nakonec byla a potvrdil se mi tak předpoklad na použití spíše tempových kratších běhů.

485km - začíná se mí drát palec ven přez svršek :-(

 

Hodnocení ***** super

Naběháno/nachozeno prozatím - 678km

Nejdelší vzdálenost v kuse - 65km

Tester: Honza Ros

Zpět